Sieć ma to do siebie, że w wielu aspektach pomaga ludziom funkcjonować. Jej pomoc w tym zakresie często jest nieoceniona i przyczynia się do tego, że wiele spraw załatwia się szybciej i ma się czas na inne sprawy. W sieci funkcjonują sklepy, gdzie można robić zakupy, nie wychodząc z domu. Nie brakuje witryn, gdzie można opłacać rachunki, a to też obowiązek każdego dorosłego człowieka. Są i takie strony w sieci, na których funkcjonuje internetowa książka telefoniczna i z niej też korzysta się często.

Sieć – sprzymierzeniec współczesnego człowieka

Każdy, kto miał okazję przekonać się o tym, jak Internet może pomagać w życiu, nie umiałby zrezygnować z korzystania z niej. Taka sytuacja przyczyniłaby się do tego, że życie na pewno stałoby się bardziej skomplikowane. Nie tylko dlatego, że niedostępna byłaby internetowa książka telefoniczna, ale dlatego, że z powodu braku dostępu do sieci trzeba byłoby załatwiać wiele spraw osobiście. To zabierałoby czas. I siły, których ludzie nie zawsze mają wystarczająco dużo. Dlatego dla wielu dostęp do Internetu jest dużym ułatwianiem.

Jak sieć pomaga nam w życiu?

W sieci umieszcza się wiele witryn, które mają znaczenie praktyczne i czysto użyteczne. Nie chodzi tylko o strony, gdzie można robić zakupy, opłacać rachunki. Są i takie, gdzie można składać dokumenty, które w jakiś sposób regulują nasze życie. W wielu przypadkach online ludzie rejestrują się na wizyty u lekarzy. Tu szukają informacji na interesujące ich tematy. Tu dostępna jest internetowa książka telefoniczna, w której można znaleźć numer telefonu do osoby, z którą chce się odnowić kontakt.